Možnost výhodně zakoupit firemní vůz v hodnotě více jak dva miliony bude brzy výrazně omezena. Od nového roku 2024 vás tyto vozy vyjdou podstatně dráž. Do té doby máte možnost obměnit svou firemní flotilu za nové či ojeté vozy v libovolné ceně.

 

Od 1. ledna platí limit výše částky pro nově pořízené vozy kategorie M1. Bude možné zahrnout do daňových výdajů formou odpisů maximálně 2 miliony Kč z pořizovací ceny vozu bez DPH. Pokud si tedy chcete pořídit reprezentativní vůz Audi SQ8 s pořizovací cenou 3 299 000 Kč s DPH, budete si moct zahrnout do daňových výdajů formou odpisů maximálně 2 miliony Kč a uplatnit nárok na odpočet DPH maximálně 420 000 Kč. Zbytek částky spadne do daňově neuznatelných nákladů.

Pokud je zaplacena záloha do konce roku 2023 a vůz převzat až v novém roce, je stále možné odepsat z daní přesahující částku.

Co se změní od roku 2024?

 

Nákup vozu s cenou nad 2 miliony

Možnost nákupu firemních vozů v libovolné ceně bude omezena. Od nového roku bude nutné hradit částku přesahující 2 miliony Kč bez možnosti odečtení z daňového základu.

ZOBRAZIT NABÍDKU PRÉMIOVÝCH VOZŮ

Využití mimořádných odpisů

Daňově odepsat vůz za 24 měsíců již nebude možné.
Vrátí se zpátky doba pěti let.

ZJISTIT VÍCE

 

Jaká je dostupnost vozů?

I na poslední chvíli si stále můžete pořídit vůz, který splní všechna vaše očekávání. Máme pro vás připravené vozy skladem, mezi kterými najdete třeba Audi SQ8, Audi TT RS Coupé nebo Volkswagen Touareg R-Line.


NAŠE POBOČKY
 Moje poloha
Načítání mapy se nezdařilo
Loading...
Offline