Pokud hledáte spolehlivé a prostorné rodinné auto za dobrou cenu, pak si přečtěte naši recenzi Hyundai i30. Poradíme vám, jak je na tom i30 se spolehlivostí i kvalitou.

 

 

Druhá generace přinesla vyšší bezpečnost

První generace Hyundai i30 není vůbec špatné auto, ale vzhledem k tomu, že jeho výroba skončila už v roce 2011, tak na trhu jen těžko najdete vozy s nízkým nájezdem. I proto je lepší se zaměřit na Hyundai i30 druhé generace, která přinesla modernější vzhled i vysokou pasivní bezpečnost, která je u rodinného vozu obzvláště důležitá.

 

Na trhu je už třetí generace i30

Na českém trhu se už objevují i první exempláře i30 třetí generace, která se vyrábí od roku 2017 a je technicky velmi pokročilá, ale ceny těchto vozů zatím většinou neklesají pod hranici 350 tisíc Kč. Přesto vozy třetí generace doporučujeme nejvíc, mají všechny potřebné elektronické asistenty i vysoký komfort jízdy.

 

U Hyundai i30 vedou benzínové motory

Nejvíce vozů Hyundai i30 u nás bylo prodáno s benzínovými motory a je to dobrá volba. Už základní motor 1,4i, který u třetí generace zvětšil zdvihový obsah na 1,5i, nabízí příjemnou pružnost v běžném městském provozu. Pokud ale jezdíte často po dálnici, nebo zvolíte Hyundai i30 v provedení kombi s obřím objemem kufru 602 litrů, pak se vám může hodit silnější motor.

 

Šestnáctistovka je univerzální

My v Louda Auto máme dobré zkušenosti s motorem 1,6i u druhé generace i30. Hlavně jeho varianta s 88 kW má příjemný projev i rozumnou spotřebu mezi 6 a 7 litry benzínu na 100 kilometrů. Hlavně je tento model provozně nenáročný a univerzální, můžete s ním jezdit na krátké i delší trasy.

 

Turbomotory potěší zátahem

V nabídce najdete i výkonné benzínové turbomotory 1,0 TGDI a 1,4 TGDI. Ty vynikají skvělým zátahem už od nízkých otáček a novinářské testy potvrzují jejich spolehlivost, pokud dostávají pravidelnou výměnu oleje. Tady bychom si dali pozor na vozy dovezené ze zahraničí a s nejasným servisem.

 

Diesel 1,6 CRDI doporučují recenze motoristických novinářů

U modelu Hyundai i30 se můžeme setkat i s naftovým motorem 1,6 CRDI v několika výkonových variantách. Tento turbodiesel je úsporný i celkem tichý, ale konstrukčně dost složitý. Důležité je proto vybírat vozy s prověřenou servisní historií, nejlépe u velkého dealera. Věděli jste, že Louda Auto je největším dealerem značky Hyundai v ČR? I proto je naše nabídka zánovních a ojetých vozů Hyundai i30 velmi atraktivní, protože známe kompletní servisní historii aut, která jsme před časem prodali jako nová a teď je máme v nabídce jako ojetá.

 

Chcete ostřejší verzi? Zkuste i30N

Hyundai i30 má sice typicky rodinný charakter, na trhu se ale můžete vzácně setkat i s jeho sportovní verzí i30N. Ta podle naší zkušenosti nabízí velmi zábavné svezení díky upravenému podvozku a řízení, a to i díky benzínovému turbomotoru 2,0 TGDI, který dokáže vůz rozjet až na 250 km/h. Hyundai i30N přitom vypadá docela nenápadně, je tak vhodný pro řidiče, kteří chtějí jezdit svižně, ale nebýt při parkování na ulici příliš nápadní. A nemusíme připomínat, že ani sportovní verzi N nechybí praktičnost, prostor a možnost rodinného využití.

NAŠE POBOČKY
 Moje poloha
Načítání mapy se nezdařilo
Loading...
Offline