Škoda Kamiq je nejmenší SUV v nabídce Škoda Auto a jeho výroba začala v roce 2019. Na jaře 2024 přichází na český trh facelift, čímž nový Kamiq dostává modernizovaný vzhled a světelnou techniku.

Je lepší Kamiq nebo Scala?

Kamiq technicky vychází z modelu Škoda Scala, na trhu se ale objevil o dva roky později. Podle zkušeností a recenzí zákazníků Louda Auto je hlavní výhodou Kamiqu o tři centimetry vyšší světlá výška oproti Scale, díky čemuž může snadno jezdit i v lehčím terénu. Další výhodou je snadnější nastupování. Mezi zájemci o Kamiq najdeme motoristy všech generací. Nejvíce láká jeho moderní vzhled, protože karoserie typu SUV je prostě v módě. V neposlední řadě je pak další výhodou vyšší zůstatková cena u ojetých vozů, která také vyplývá z vyšší poptávky po ojetých SUV.

Kamiq Monte Carlo – maximální výbava v ceně

Výbava Monte Carlo zahrnuje vše myslitelné od vyhřívaných sportovních sedaček až po skleněnou střechu s elektricky ovládanou stínící roletou. K tomu dobrý audiosystém, zadní parkovací kamera i třeba výkonná automatická klimatizace. Výbava Monte Carlo je vždy sázkou na jistotu.

Staré známé motory včetně TDI 

Kamiq jste mohli v prvních letech výroby objednat s velmi úsporným turbodieselem 1.6 TDI, dnes už na tuto motorizaci narazíte jedině v autobazarech, kde si dobře drží cenu.

V současnosti jsou pro Kamiq v nabídce výhradně benzínové turbomotory v provedení 70 kW, 81 kW a 110 kW. Všechny tyto pohonné jednotky jsou také úsporné a spolehlivé, do města vám v pohodě stačí i nejslabší varianta. V provedení Kamiq Monte Carlo ale nejčastěji narazíte na nejsilnější čtyřválec 1,5 TSI s automatickou sedmistupňovou převodovkou. S tímto motorem je Kamiq velmi svižný, spotřeba se přitom dá při klidnějším stylu jízdy udržet kolem 6 litrů na 100 km.

Pozor na tažné zařízení

Pokud zvažujete tahat za svým Kamiqem náklad nebo plánujete využívat zadní nosič na kola, měli byste si před koupí ověřit, zda je konkrétní vůz vybavený přípravou na tažné zařízení. Tento příplatkový prvek výbavy některým exemplářům chybí a je technicky složité ho dodatečně instalovat. Myslete také na maximální nosnost přívěsu od 1 150 kg po 1 250 kg.

Můžete si vybrat podle vašich preferencí

Nový, zánovní nebo ojetý? V Louda Auto najdete širokou nabídku modelu Škoda Kamiq ve všech verzích a motorizacích v ceně už od 409 tis. Kč. Stačí si jen vybrat, protože Kamiq můžete získat i na výhodný úvěr nebo operativní leasing.

 

Nezaujal Vás tento model?

Podívejte se na další vozy.

 

 

NAŠE POBOČKY
 Moje poloha
Načítání mapy se nezdařilo
Loading...
Offline